Doniesienia

data wpisu: 08-02-2007

Mark Copplestone kolejny ważny gość, którego imie zapisało się złotymi zgłoskami w histori ludzikarstwa grywalnego. Robił w Games Workshop, w tych dobrych dla firmy czasach i dla Wargames Foundry, aż w końcu osiadł na swoim.
Dostępne serie to Future Wars mix Terminatora, X-Files, Predatora i Świty Żywych Trupów. Back to the Beyond to wyprawa do środkowej Azji w klimat lat dwudziestych i przygód Indiany Jonesa, którego figurka ukrywa się wśród Amerykańskich Podróżników. Następnie World War One, który da się wymieszać z BttB oraz arktyczne High Adventures. Świetne ludki w klimatach retro. Nigdzie wcześniej nie widziałem zaprzęgów husky i eskimosów polujacych na morsy. Z dalekiej północy przywolują nas na Czarny Ląd figurynki z serii Darkest Africa, biali myśliwi i czarne ludy, Ngoni, Watuta, Somalijczycy i inni nie biali kolesie. Ciekawy zestaw szamanów. By bwana mieli co robić Mark i jego koledzy zadbali o faunę, do wyboru słoń albo nosorożec. Nadal mało? Nie fajne? No to może pobawimy się w Prohibicje? Załatwi to zestaw Gangsters. Jeśli i to nie pasuje pozostaję nam jeszcze 10 milimetowe Fantasy albo ludźki kolekcjonerskie.
Zasady nie drogie. Dużo dobrych ludków w ofercie. Jest w czym wybierać.


Pig Iron Production wybrali za cel swoich zainteresowań ludki Science-Fiction. Produkuja ciężką piechotę, roboty i wielkie żywicowe pojazdy. Do swoich dioramek i gier wykorzystują ludki Marka Copplestona oraz własne produkcje. W sklepiku na stronce można wykonać malutkie zakupki.

Wee Toy Soldiers serwis skupia się na modelarskim podejściu do ludzikowego hobby. Masa prostych i genialnych rozwiązań. Dział "Hobby Tips and Tools" wart szczególnej uwagi. Koleś odwalił kawał dobrej roboty porównując wielkości ludków rożnych producentów.< poprzednienastępne >